Czerwiec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

Drogi wolności - prezentacje, projekcje filmów, program artystyczny i konkursy

  • Kiedy? Data projektu: 6 czerwca 2014 r.
  • Co? Tytuł projektu: Drogi wolności
  • Kto organizuje?  Zespół Szkół w Birczy
  • Gdzie?  Zespole Szkół w Birczy, ul. Parkowa 1, Bircza, województwo podkarpackie

Cel i przebieg projektu

Celem projektu jest przypomnienie dzieciom i młodzieży historii Polski i Niemiec w drodze do wolności - wydarzeń, które zapoczątkowały wielkie zmiany w naszym kraju i w kraju naszych sąsiadów.
Dzień Wolności rozpoczniemy od przedstawienia prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy VI. Wyświetlone zdjęcia przypomną sytuację Polski i Niemiec po II wojnie światowej: podział Niemiec, komunizm w Polsce, strajki i bunt ludności, powstanie Muru Berlińskiego, stan wojenny.
Zaprezentowany zostanie krótki film "Wznoszenie Muru Berlińskiego". Pokazy slajdów przeplatane będą występami uczniów, którzy recytować będą wiersze "Melodia muru berlińskiego", "Nocny patrol" i zaśpiewają piosenki
"Mój dom murem podzielony", "Mury", "Wunder gescheh’n".
Przedstawione zostaną przełomowe dla obu krajów wydarzenia - obrady Okrągłego Stołu i zburzenie Muru Berlińskiego - które doprowadziły do odzyskania przez nie pełnej wolności. Podczas prezentacji towarzyszyć nam będzie muzyka utworów Bono i Reinharda Mey. Uczniowie klas V zaprezentują plakaty "Co wydarzyło się w 1989 roku". Autorzy prezentacji przeprowadzą quiz na temat wydarzeń z historii Polski i Niemiec. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego obejrzą film "Good bye Lenin".

Osoba kontaktowa

Agnieszka Nachman
E-mail: aganachman[at]interia.pl
Telefon: 604912930

bircza.edu.pl


ID 3886

Drukuj stronę