Czerwiec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

Poznać i zrozumieć różnorodność europejską: Dzień Polski w Hamburgu

  • Kiedy? 5 czerwca 2014 r.
  • Co? Dzień Polski w Hamburgu
  • Organizatorzy? Konsulat Generalny RP, Urząd ds. Szkolnictwa i Kształcenia Zawodowego (Behörde für Schule und Berufsbildung), Szkoła im.I. Sendlerowej, Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Hamburgu
  • Gdzie? Szkoła im.I. Sendlerowej, szkoła dzielnicowa (Stadtteilschule) w Wellingsbüttel (dawna Peter-Petersen Schule, Pfeilshof 22 w Wellingsbüttel)

Co przed nami?

Młodzi ludzie żyją w Europie w czasie pokoju i wolności, na wyciągnięcie ręki mają różne możliwości uczenia się, pracy i życia. Celem tegorocznej akcji w Hamburgu jest przypomnienie młodzieży o tej wielkiej szansie, tak, aby nie została zmarnowana.

W tym roku DZIEŃ POLSKI odbędzie się w Szkole im Ireny Sendlerowej (Irena-Sendler-Stadtteilschule)
w czwartek, 5 czerwca 2014 roku, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Podczas głównych uroczystości zaprezentowane zostaną różne formy projektów szkolnych dotyczących Polski (tydzień projektowy, podróż, partnerstwo szkolne połączone z wymianą).

 

W organizacji i przeprowadzeniu projektów, szkoły wspiera Konsulat Generalny RP w Hamburgu, przekazując im m.in. materiały informacyjne o Polsce (pytania i pomysły można przesyłać e-mailem: marek.sorgowicki[at]msz.gov.pl).

Także Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Hamburgu włącza się w akcję i służy swoją radą wszystkim zainteresowanym (ewentualne pytania prosimy kierować do pana Zillmera: ha.zillmer[at]web.de).

 

W Hamburgu mieszka blisko 100.000 osób mówiących po polsku, w prawie każdej szkole są uczniowie, którzy znają ten język.

W ostatnich latach mieszkańcy miasta nawiązali wiele nowych kontaktów polsko-niemieckich i przeprowadzili wiele projektów, dzięki którym młodzi ludzie z dwóch ważnych państw Europy poznają swoje kraje i miasta - w tym przypadku Hamburg - a także siebie nawzajem
i razem włączają się w proces porozumienia między narodami.

 

Kontakt

Marek Sorgowicki

E-Mail: marek.sorgowicki[at]msz.gov.pl

Telefon: +49 40 611 87 133

www.hamburg.msz.gov.pl

 

 

ID: 3930

Drukuj stronę