Czerwiec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

Turniej piłki siatkowej „Pragnienie Wolności”

  • Kiedy? Data projektu: 4 czerwca 2014 r.
  • Co? Tytuł projektu: Pragnienie Wolności
  • Kto organizuje? UKS Basket Siemianowice Śląskie
  • Gdzie? Projekt odbędzie się w: Zespół Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich, ul. Mikołaja 3, Siemianowice Śląskie, województwo śląskie

Co się będzie działo?

Dnia 4 czerwca w ramach obchodów 25 rocznicy wyborów 1989 i Dnia Niemieckiego odbędzie się turniej piłki siatkowej plażowej „Pragnienie Wolności” o puchar przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Siemianowicach Śląskich. Turniej odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich. Turniej przeznaczony jest dla dwuosobowych (dwie osoby grające, dwie osoby rezerwowe), damsko-męskich drużyn młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej siemianowickich szkół oraz placówek miast sąsiednich.

Uroczystość otwarcia zapoczątkowana będzie wystąpieniem przewodniczącego NSZZ „Solidarność”. Turniej piłki siatkowej plażowej połączony z  konkursem wiedzy (rebusy, krzyżówki) na temat drogi do wolności roku 89.   
W wyniku rywalizacji, zarówno sportowej, jak i historycznej, wyłoniony zostanie zwycięzca. Finałowy mecz piłki siatkowej rozegrany zostanie w koszulkach przedstawiających barwy narodowe Polski i Niemiec (w jednej drużynie dwie flagi) – podkreślenie współpracy dwóch państw w drodze do przeszłości. Po zakończonym turnieju nastąpi uroczyste wręczenie pucharów i upominków. Po zakończeniu rywalizacji na terenie ZSS wszyscy uczestnicy wspólnie przejdą pod Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich, gdzie będą uczestnikami Pikniku Rodzinnego, na którym nastąpi spotkanie z gościem, który opowie o wydarzeniach czerwca 89. Na zakończenie na uczestników czeka wspólne smażenie kiełbasek i poczęstunek grochówką.

Osoba kontaktowa

Tomasz Nowara
E-mail: nowara.anna[at]gmail.com
Telefon: 693131251

ID 3821

Drukuj stronę