Czerwiec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

3.06.2013, Kielce: Top Ten - projekt VI LO i szkoły z Waiblingen

"Top Ten" to dwuetapowy projekt współpracy młodzieży VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach z młodzieżą ze Szkoły Handlowej w Waiblingen, w ramach którego młodzież polska i niemiecka pozna wzajemnie ulubione utwory muzyki popularnej i na tej podstawie stworzy własną listę przebojów pochodzących z kraju sąsiedzkiego. Drugi etap konkursu odbędzie się w dniach od 3 do 17 czerwca 2013 r.

Przebieg projektu

  • Grupa robocza licząca 19 osób to jedna z grup językowych w naszym liceum uczącą się języka niemieckiego. Młodzież z tej grupy będzie kontaktować się z młodzieżą ze szkoły partnerskiej poprzez portal Facebook i na podstawie uzyskanych informacji przygotuje i przeprowadzi promocję utworów niemieckojęzycznych. Ten etap będzie realizowany w maju 2013 r.
  • Następnie między 3 a 17 czerwca 2013 r. wybrane utwory muzyczne wraz ze zwięzłą informacją o każdym z nich będą nadawane przez szkolny radiowęzeł w trakcie przerw międzylekcyjnych. Każdy dzień będzie poświęcony jednej piosence. Pod koniec dwutygodniowego okresu popularyzacji utworów niemieckojęzycznych grupa robocza, zgodnie z przygotowanymi wcześniej kartami przeprowadzi głosowanie i opublikuje na stronie internetowej szkoły ostateczną listę. Podobny program będzie obowiązywał w szkole partnerskiej.
  • Następnie listy utworzone w obu szkołach zostaną porównane, a wnioski wyciągnięte. Wszyscy uczniowie będą mogli wziąć udział w głosowaniu na szkolną listę przebojów niemieckojęzycznych. W ten sposób projekt obejmie całą społeczność naszej szkoły.

Drukuj stronę

Osoba kontaktowa

Magdalena Fogiel-Litwinek

foglit[at]gmail.com lub

slowacki[at]6lo-kielce.edu.pl,

 

Małgorzata Kułakowska

malgorzatakulakowska[at]yahoo.com

tel. 41 361 55 56

 

VI Liceum Ogólnokształcące

im J. Słowackiego w Kielcach

 

więcej: http://6lo-kielce.edu.pl/