Czerwiec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

14.06.2013, Stargard Szczeciński: Poznajmy się bliżej - akcja Szkoły Podstawowej nr 1

Realizacja projektu "Poznajmy się bliżej" Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie Szczecińskim odbędzie się dnia 14 czerwca 2013 roku. Oferta skierowana jest do uczniów, nauczycieli i rodziców.

 

Już w maju ogłoszone zostaną konkursy plastyczne dla uczniów wszystkich poziomów nauczania, m.in.  na projekt koszulki symbolizującej przyjaźń oraz najciekawszy strój w barwach flagi niemieckiej.

Przebieg akcji

     

  • Dzień niemiecki w szkole rozpoczęty zostanie pokazem krótkiej prezentacji dotyczącej kraju sąsiada, przygotowanej wcześniej przez uczniów na dodatkowych zajęciach komputerowych.
  • W dniu akcji uczniowie przyjdą ubrani w kolorach żółtym, czerwonym i czarnym.
  • Odbędą się również warsztaty dla klas I-III, w tym m.in.: wykonanie flagi niemieckiej - techniką wydzieranki, wizualizacja wybranego zabytku Berlina - techniką dowolną, tworzenie mini słownika obrazkowego.
  • Klasy IV-VI wykonają albumy z wylosowaną tematyką oraz foldery zachęcające do odwiedzenia Niemiec w wakacje.
  • Po warsztatach odbędą się zabawy sportowe na boisku szkolnym, nauka piosenki i układu tanecznego oraz konkurs kulinarny pomiędzy nauczycielami a rodzicami o tytuł "Mistrza Kartoffelsalat".
  •  

 

Podsumowaniem całego dnia będzie ułożenie żywej mapy i flagi Niemiec, a następnie wypuszczenie balonów w barwach Niemiec. Uczestnicy konkursów otrzymają nagrody i drobne upominki. Późnym popołudniem dla chętnych uczniów odbędzie się seans filmowy.

 

Impreza zaplanowana została dla uczniów szkoły, ale organizatorzy są otwarci na współpracę z innymi placówkami.

Drukuj stronę

Osoba kontaktowa

Maria Sidyk
Tel. 91 5770242 (sekretariat szkoły)
mikizero[at]interia.pl

 

Szkoła Podstawowa nr 1
w Stargardzie Szczecińskim
woj. zachodniopomorskie

 

więcej: www.sp1.stargard.edu.pl