Czerwiec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

14.-16.06.2013, Międzybrodzie Bialskie: 3. polsko-czeskie seminarium młodzieżowe Gustav Maus gotuje

Już po raz trzeci młodzi ludzie z terenu polskich i czeskich Beskidów spotykają się podczas
niemieckojęzycznego polsko-czeskiego seminarium młodzieżowego "Gustav Maus gotuje". Tym razem jest ono poświęcone kuchni śląskiej.

W programie

     

  • Poprzez analizę regionalnych i rodzinnych przepisów uczestnicy poszukają w obrębie śląskich tradycji kulinarnych śladów wpływów niemieckich, czeskich, morawskich i polskich.
  • Następnie przystąpią do wspólnego gotowania. Ta inicjatywa regionalnych związków mniejszości niemieckiej ma na celu powołanie na obszarze Beskidów niemieckojęzycznej grupy młodzieżowej, działającej ponad granicami.
  •  

Dodatkowe informacje

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 15-25 lat, zamieszkałej na terenie polskich i czeskich Beskidów, która mówi po niemiecku, lub uczy się tego języka oraz interesuje się niemiecką historią i kulturą w regionie śląskim.
Projekt jest finansowany ze środków mniejszości niemieckiej, którymi dysponuje Fundacja Rozwoju Śląska i Wspierania Inicjatyw Lokalnych, a które pochodzą ze wcześniejszych dotacji rządu niemieckiego. Wspiera go także instytucja Haus des Deutschen Ostens, wykorzystując środki otrzymane od Bawarskiego Ministerstwa Pracy, Spraw Socjalnych, Rodziny i Kobiet.

 

 

Drukuj stronę

Osoba kontaktowa

Saskia Herklotz
Menedżer ds. kultury Instytutu Stosunków Kulturalnych z Zagranicą (ifa)
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego (DFK)
ul. Wczasowa 3
47-400 Racibórz

Tel./Fax: 32 - 415 51 18

 

więcej:

www.dfkschlesien.pl
www.facebook.com/gustav.maus.3