Czerwiec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

Polsko-niemiecka wycieczka w Karkonosze w ramach wymiany młodzieży Strzelin-Aschendorf

Od wielu lat Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 współpracuje z partnerami z miasta Aschendorf. Dzięki organizacji spotkania młodzieży, młodzi Polacy i Niemcy mogą się bliżej poznać. Chcemy, aby partnerzy zintegrowali się i poznali życie codzienne swoich sąsiadów. Dzięki projektowi szkoła zyskuje uczniów tolerancyjnych, otwartych na współpracę, przygotowanych do życia w grupie, orientujących się w otaczającym ich świecie, kreatywnych.

Opis akcji

Na 9-11 maja 2012 r. zaplanowana jest wycieczka w Karkonosze, która będzie podsumowaniem dwutygodniowego spotkania. Uczniowie będą pracować w zespołach polsko-niemieckich. Każdy z nich będzie miał za zadanie przygotowanie mini-przedownika po kraju partnera z rysunkami i krótkim opisem miejsc, które zwiedziliśmy. Ponadto każdy z uczestników wymiany wykona maski z masy papierowej. Zadaniem uczniów będzie odnalezienie właścicieli masek. Następnie uczniowie zaprezentują za pomocą dramy wylosowane przez siebie postaci charakterystyczne dla własnego kraju. Na koniec zaplanowaliśmy quiz dotyczący Polski i Niemiec.


Wystawa prac i wyniki quizu zostaną przedstawione podczas wspólnej kolacji w Strzelinie, przygotowanej przez rodziców, których dzieci wzięły udział w wymianie polsko-niemieckiej.

Drukuj stronę