Czerwiec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

Polsko-niemiecka wycieczka do Szczecina

Młodzież z Hohenschönhausen zna Polskę głównie z wyjazdów do Słubic, gdzie na bazarze można tanio kupić papierosy. Niestety polska historia, kultura i obyczaje nie są im znane. Dlatego organizatorzy pomyśleli o podróży do Polski. Wybrali Szczecin, bo idealnie nadaje się na wycieczkę jednodniową i jest w nim wystarczająco dużo interesujących obiektów. Dodatkowo miasto to było przed drugą wojną światową niemieckie, a zatem w wielu miejscach można napotkać pamiątki niemieckiej historii.

 

     

  • Co oferuje dzisiaj Szczecin w obszarze historii polskiej i niemieckiej?
  • Jakie obserwacje wyniesie młodzież?
  • Jakie doświadczenia zbierze w kraju ościennym?
  •  

 

Odpowiedzi przyniesie nasza wycieczka i kolaże fotograficzne przygotowane przez uczestników.

Fazy projektu

Na początku uczestnicy zostaną podzieleni na siedem zespołów, tak by każdy zespół otrzymał aparat fotograficzny i minirozmówki PNWM „Versuch's auf Polnisch". Zadaniem będzie zrobić zdjęcia na temat „Historia polsko-niemiecka" i zapamiętać dużo informacji przekazanych przez przewodnika. Po wycieczce każda para powinna zrobić kolaże, które później zostaną wystawione w klubie młodzieżowym. Wystawa fotograficzna odbędzie się 30 maja 2012 roku w salach klubu JFE „Future".

 

Na koniec dnia wraz z polską organizacją partnerską Zachodniopomorska Fundacja Pomocy Rodzinie "Tęcza Serc" przeprowadzimy quiz polsko-niemiecki. Trzy najlepsze zespoły otrzymają drobne nagrody rzeczowe od PNWM.


Impreza zostanie sfinansowana przez Federalne Ministerstwo ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży ze środków programu „Vielfalt tut gut" (Różnorodność dobrze robi) oraz lokalny plan działania Hohenschönhausen: Wspierać tolerancję, wzmacniać kompetencje.

 

Drukuj stronę

Informacje i zgłoszenie

Monika Dzwonkowska

Jugendfreizeiteinrichtung "Future"

Schweriner Ring 27

13059 Berlin

tel.: 0049 30 44 72 99 39

fax: 0049 30 44 72 99 61

e-mail: leitung[at]jfe-future.de

 

Internet: www.jfe-future.de

lub www.teczaserc.pl