Czerwiec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

Dzień Niemiecki w Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dziemianach

W dniu 9 maja 2012 (środa) odbędzie się DZIEŃ NIEMIECKI w Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziemianach.

Etapy projektu

 

Dzień otwarty

Pierwsza część odbędzie się przed południem w Gimnazjum w Dziemianach i będzie miała charakter dnia otwartego, który rozpocznie się o godz. 10.30. Liczymy na udział rodziców naszych uczniów, absolwentów szkoły oraz wszystkich zainteresowanych tematem mieszkańców.


W programie:

     

  • Quiz wiedzy: "Czy znamy kraj sąsiada?"
  • Gry i zabawy językowe w formie rywalizacji zespołowej i indywidualnej
  • Otwarta lekcja historii "Od podziału do zjednoczenia"
  • Prezentacja "Wirtualna podróż po Berlinie"
  • Konkurs plastyczny na projekt widokówki "Pozdrowienia z Niemiec" (tekst pozdrowień powinien być zredagowany w języku niemieckim)
  • Degustacja potraw kuchni niemieckiej.
  •  

 

W sali językowej będzie można podziwiać prace konkursowe, plakaty dotyczące sportu, motoryzacji, sławnych niemieckich kompozytorów i wynalazców. Na gazetkach ściennych zamieścimy aktualne informacje o naszej szkole partnerskiej Theodor -Heuss-Schule z Marburga oraz zaprezentujemy partnerską gminę Lohra w Hesii.

Podsumowanie projektu

Drugi etap projektu rozpocznie się o godz. 16.00 w sali Ośrodka Kultury w Dziemianach. Tu odbędzie się podsumowanie projektu, rozdanie nagród, upominków i dyplomów, a następnie koncert piosenki niemieckiej. Na tą część uroczystości zaprosimy przedstawicieli rodziców oraz władz samorządowych.

Dyskoteka

Ostatni punkt programu to dyskoteka dla uczniów gimnazjum przy muzyce zespołów niemieckich, która potrwa do godz. 21.00.

Organizatorzy

Organizatorami projektu są uczniowie i uczennice klasy III B. Projekt koordynuje nauczycielka języka niemieckiego, pani Maria Pobłocka.

Drukuj stronę