Der Kleine Prinz. Mały Książę - w kinie Cobra w Solingen

We wtorek, 15 maja, w ramach dnia polsko-niemieckiego PNWM dzień.de | der-tag.pl w kinie Cobra od godz. 18:00 do 19:30 odbędzie się seans popołudniowy filmu dokumentalnego.

O projekcie integracyjnym SpinaTheater

SpinaTheater rozpoczął latem 2011 roku integracyjny projekt teatralny, w którym mogła uczestniczyć pełno- i niepełnosprawna młodzież z Polski i Niemiec. W ciągu zaledwie pięciu tygodni prób, które odbywały się w Zbąszyniu i w Solingen, powstał spektakl oparty na powieści „Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Język odsunięto tu na dalszy plan, a jednak wszystko, co ważne, zostało powiedziane. Podczas niemal wszystkich prób młodym aktorom towarzyszyła ekipa filmowa. Z materiałów przedstawiających pracę w teatrze i życie codzienne w obu krajach, powstał poruszający film dokumentalny. Pokazuje on starania zmierzające do przeprowadzenia polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, która przełamuje bariery (językowe).

Nominacja dla projektu "Der Kleine Prinz. Mały Książę"

Projekt teatralny "Der Kleine Prinz. Mały Książę" został nominowany do konkursu Theatertreffen der Jugend (Spotkania Teatralne Młodzieży) w Berlinie i do nagrody teatralnej Amarena.

 

Drukuj stronę

Kontakt

spinaTheater e.V.
e-mail: spinatheater[at]aol.com