Czerwiec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

Gotujemy dla Pokoju!

Kochen für den Frieden! Cuisiner pour la paix !

 

Młodzi kucharze z Polski i Niemiec, wsparci przez ich francuskich kolegów uczestniczą w projekcie "Gotujemy dla Pokoju" w ramach Festiwalu dla Pokoju - Oświęcim 2011 (www.lifefestival.pl).

 

Okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności umiejętności kulinarnych i efektów wspólnego gotowania młodzieży będą też 20 urodziny Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Prezentacja odbędzie się na Rynku w Oświęcimiu w dniu 17.06.2011 o godzinie 16.30. Młodzi kucharze przygotują potrawy regionalne.

 

Celem projektu jest umożliwienie poznania się młodych ludzi z trzech krajów, wymiana doświadczeń związanych z nauką podobnych zawodów w różnych systemach kształcenia zawodowego oraz promocja mobilności.

 

Ze względu na miejsce, w którym dochodzi do spotkania projekt wpisuje się w edukację historyczno-obywatelską. Wyrazem tego będzie:

 

     

  • wspólne poznanie historii byłego obozu Auschwitz-Birkenau,
  • dyskusje nt. aktualnych zagrożeń wynikających z takich tendencji jak rasizm, nacjonalizm, ksenofobia czynny
  • udział w Festiwalu dla Pokoju, którego główną ideą jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi.
  •  

 

 

Organizatorami projektu są: Internationaler Bund Polska, Internationaler Bund - Hotel am Schlachtensee, Institut de Formation Interprofessionnelle de l'Allier IFI 03, Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie.

 

Projekt odbywa się w ramach dzień.de|der-tag.pl.

Drukuj stronę